(Nro 010) ENSILUMEN HIIHDOT (P)
Piispalan leirikeskuksessa
su 8.11.2020 klo 11.00


TULOKSET
(Laadittu 8.11.2020 klo 13.07)

Pojat 12 vuotta 1,0 km P

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.112Aleksi SaarelaJoutsan Pommi3:47,2+0,0
2.108Kasper EkonojaSki Jyväskylä3:51,2+4,0
3.107Herkko HeikkinenSki Jyväskylä3:53,4+6,2
4.109Eemeli SuutariSki Jyväskylä4:06,8+19,6
5.110Milo ÄyrämöSki Jyväskylä4:08,3+21,1
6.106Arvi RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät4:11,6+24,4
7.105Oskari PaananenPihtiputaan Tuisku4:17,5+30,3
8.111Veikko KahelinViitasaaren Viesti4:29,0+41,8

Tytöt 12 vuotta 1,0 km P

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.120Liina-Maija HietalaKaustisen Pohjan-Veikot4:16,3+0,0
2.123Scarlett KopaPyhäjärven Pohti4:23,4+7,1
3.125Alisa KoskinenÄhtärin Urheilijat4:25,4+9,1
4.121Petra RautiainenSki Jyväskylä4:25,7+9,4
5.122Venla VienolaJyväskylän Hiihtoseura4:30,1+13,8
6.124Iida LaviaJoutsan Pommi4:42,4+26,1
7.119Jennika HopponenKonneveden Urheilijat5:29,3+1:13,0
8.118Saimi TarvainenKannonkosken Kiho5:43,9+1:27,6

Pojat 10 vuotta 1,0 km P

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.131Taavetti TossavainenÄänekosken Huima4:46,2+0,0
2.130Lenni RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät5:56,3+1:10,1

Tytöt 10 vuotta 1,0 km P

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.140Lilli EerikäinenReisjärven Pilke4:42,8+0,0
2.136Eerika HokajärviViitasaaren Viesti5:08,7+25,9
3.137Aada SuutariSki Jyväskylä5:14,8+32,0
4.138Pinja VienolaJyväskylän Hiihtoseura5:17,2+34,4
5.139Aada PesolaKaustisen Pohjan-Veikot6:19,8+1:37,0

Pojat 14 vuotta (2x1) 2,0 km P

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.147Kalle TossavainenÄänekosken Huima6:21,2+0,0
2.150Aleksi JalasahoÄänekosken Huima6:37,0+15,8
3.151Kasper KuorinkiÄänekosken Huima6:40,7+19,5
4.145Niilo KouvalainenKiuruveden Urheilijat7:00,0+38,8
5.149Miska HokajärviViitasaaren Viesti7:12,4+51,2
6.146Elmeri HietalaKaustisen Pohjan-Veikot7:54,5+1:33,3
7.148Yunkai BaiKannonkosken Kiho8:41,7+2:20,5

Tytöt 14 vuotta (2x1) 2,0 km P

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.155Ida HänninenSki Jyväskylä7:01,1+0,0
2.161Taru KauttoÄänekosken Huima7:14,1+13,0
3.160Minttu SalonenKaipolan Vire7:37,6+36,5
4.157Iiris KuorinkiÄänekosken Huima8:05,9+1:04,8
5.159Sanni Marianne MuhonenSki Jyväskylä8:16,4+1:15,3
6.163Noora TorkkolaSki Jyväskylä8:23,9+1:22,8
7.158Minka RutanenSki Jyväskylä8:44,4+1:43,3
8.162Laura EerikäinenReisjärven Pilke9:12,2+2:11,1

Miehet 55 vuotta (2x1) 2,0 km P

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.170Jari MäkeläKeuruun Kisailijat6:13,1+0,0
2.168Jarmo LautanenAlajärven Ankkurit6:21,5+8,4
3.169Voitto ParikkaPolvijärven Vauhti7:48,8+1:35,7
4.167Sakari HonkonenKarstulan Kiva7:54,7+1:41,6

Pojat 16 vuotta (3x1) 3,0 km P

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.178Olli KouvalainenKiuruveden Urheilijat9:43,4+0,0
2.179Väinö KoistinenJoutsan Pommi10:34,8+51,4

Tytöt 16 vuotta (3x1) 3,0 km P

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.186Peppi LeppäläReisjärven Pilke9:27,6+0,0
2.188Gisela-Mei HakkarainenÄänekosken Urheilijat9:44,1+16,5
3.191Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves10:18,3+50,7
4.187Miina KoivistoSievin Sisu10:32,0+1:04,4
5.184Elli LaviaJoutsan Pommi10:43,4+1:15,8
6.185Mea RutanenSki Jyväskylä11:48,2+2:20,6
7.190Ella PaananenPihtiputaan Tuisku12:30,4+3:02,8
8.189Kaisa KoivistoKaipolan Vire12:32,1+3:04,5

Miehet 45 vuotta (3x1) 3,0 km P

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.198Juha HänninenViitasaaren Viesti9:06,3+0,0
2.196Keijo SivillUuraisten Urheilijat10:32,6+1:26,3
3.197Marko JokinenKarstulan Kiva11:16,5+2:10,2

Naiset 40 vuotta (3x1) 3,0 km P

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.206Katri MunukkaSki Jyväskylä10:29,1+0,0
2.203Tuula RasimusSki Jyväskylä10:31,0+1,9
3.204Anne HyytiäinenSaarijärven Pullistus11:01,2+32,1
4.205Anne VirtanenSki Jyväskylä11:18,2+49,1

Miehet 18 vuotta (4x1) 4,0 km P

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.213Lauri PulkkinenSki Jyväskylä12:26,5+0,0

Miehet 35 vuotta (4x1) 4,0 km P

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.218Jarmo KuorinkiÄänekosken Huima11:52,5+0,0
2.219Pertti PulkkinenSki Jyväskylä12:18,5+26,0

Naiset (4x1) 4,0 km P

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.227Tiia HuuskonenViitasaaren Viesti12:10,0+0,0
2.225Peppi SalonenKaipolan Vire12:21,6+11,6
3.226Anja IlicZvezda SRB12:59,7+49,7
4.224Bettina WikströmPerniön Urheilijat14:32,6+2:22,6

Naiset 18 vuotta (4x1) 4,0 km P

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.233Siiri RasimusSki Jyväskylä13:02,1+0,0
2.232Siiri TossavainenÄänekosken Huima15:25,9+2:23,8

Miehet (6x1) 6,0 km P

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

SijaNroNimiSeuraTulosEro
1.240Sami LähdemäkiSaarijärven Pullistus15:52,9+0,0
2.243Olli TyrväinenSki Jyväskylä16:26,1+33,2
3.242Pekka KarppanenSaarijärven Pullistus16:46,8+53,9
4.241Toni HuuskonenViitasaaren Viesti17:31,4+1:38,5