PM-sisulisähuipentuma

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  6,97              
2)   Mikael Kukkola                   JyväskKU                  6,99              
3)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  7,13              
4)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  7,31              
5)   Vilho Karhila                    ViitVie                   7,32              
6)   Niilo Niemelä                    KeurKi                    7,35              
7)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  7,39              
8)   Johannes Huttunen                SaarijPu                  7,44              


1)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  6,98Q             
2)   Mikael Kukkola                   JyväskKU                  7,01Q             
3)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  7,08Q             
4)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  7,27Q             
5)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  7,29Q             
6)   Johannes Huttunen                SaarijPu                  7,31Q             
7)   Vilho Karhila                    ViitVie                   7,33q             
8)   Niilo Niemelä                    KeurKi                    7,35q             
9)   Jimi Hannula                     SaarijPu                  7,39              
10)  Paavali Penttinen                JyväskKU                  7,47              
11)  Eemeli Nyholm                    ÄänekU                    8,05              
12)  Topias Viik                      JyväskKU                  8,07              
13)  Akseli Roimela                   JyväskKU                  8,17              
14)  Lenni Mikkonen                   ÄänekU                    8,29              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  6,98Q             
2)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  7,29Q             
3)   Johannes Huttunen                SaarijPu                  7,31Q             
4)   Vilho Karhila                    ViitVie                   7,33q             
5)   Niilo Niemelä                    KeurKi                    7,35q             
6)   Jimi Hannula                     SaarijPu                  7,39              
7)   Topias Viik                      JyväskKU                  8,07              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Mikael Kukkola                   JyväskKU                  7,01Q             
2)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  7,08Q             
3)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  7,27Q             
4)   Paavali Penttinen                JyväskKU                  7,47              
5)   Eemeli Nyholm                    ÄänekU                    8,05              
6)   Akseli Roimela                   JyväskKU                  8,17              
7)   Lenni Mikkonen                   ÄänekU                    8,29              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Säde Lindgren                    KarstKi                   6,79              
2)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   7,30              
3)   Alisa Äyrämö                     JyväskKU                  7,34              
4)   Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  7,44              
5)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  7,44              
6)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  7,47              
7)   Elviira Blomback                 KaipVi                    7,53              
8)   Nella Ahonen                     SaarijPu                  7,64              


1)   Säde Lindgren                    KarstKi                   6,69Q             
2)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   7,12Q             
3)   Alisa Äyrämö                     JyväskKU                  7,33Q             
4)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  7,36Q             
5)   Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  7,38Q             
6)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  7,41Q             
7)   Nella Ahonen                     SaarijPu                  7,49q             
8)   Elviira Blomback                 KaipVi                    7,49q             
9)   Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  7,65              
10)  Enni Keskinen                    SaarijPu                  7,73              
11)  Alisa Laurinmaa                  JyväskKU                  7,74              
     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   7,63              

Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,2
1)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   7,12Q             
2)   Alisa Äyrämö                     JyväskKU                  7,33Q             
3)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  7,36Q             
4)   Nella Ahonen                     SaarijPu                  7,49q             
5)   Alisa Laurinmaa                  JyväskKU                  7,74              
     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   7,63              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,4
1)   Säde Lindgren                    KarstKi                   6,69Q             
2)   Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  7,38Q             
3)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  7,41Q             
4)   Elviira Blomback                 KaipVi                    7,49q             
5)   Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  7,65              
6)   Enni Keskinen                    SaarijPu                  7,73              


P9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,1
1)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  24,26             
2)   Mikael Kukkola                   JyväskKU                  24,48             
3)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  25,18             
4)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  25,42             
5)   Johannes Huttunen                SaarijPu                  26,48             
6)   Nooa Virtanen                    ÄänekU                    26,72             


T9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Juliet Kouko                     JyväskKU                  25,76             
2)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  26,50             
3)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   27,12             
4)   Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  27,59             
5)   Nella Ahonen                     SaarijPu                  28,88             
6)   Enni Keskinen                    SaarijPu                  30,52             


P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Kuutti Alasaarela                JyväskKU                  3.37,37           
2)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  3.40,44           
3)   Leo Pentinniemi                  JyväskKU                  3.51,81           
4)   Johannes Huttunen                SaarijPu                  3.54,36           
5)   Nooa Virtanen                    ÄänekU                    3.55,93           
6)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  3.56,62           
7)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  4.02,38           
8)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 4.12,98           
9)   Eemeli Nyholm                    ÄänekU                    4.26,59           
10)  Akseli Roimela                   JyväskKU                  4.27,73           


T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Ella Vesiaho                     JyväskKU                  3.55,77           
2)   Juliet Kouko                     JyväskKU                  3.56,51           
3)   Alisa Äyrämö                     JyväskKU                  4.11,68           
     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   4.14,50           
     Ella Vehniäinen                  ViitVie                   4.43,55           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  109               
     80     85     90     95     98     101    104    107    109    111    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      o      xxx    

2)   Niilo Niemelä                    KeurKi                    98                
     80     85     90     95     98     101    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  113               
     80     85     90     95     98     101    104    107    109    111    113    115    
     o      o      o      o      xo     o      xxo    o      xxo    xo     xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   107               
     90     95     98     101    104    107    109    
     o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

2)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  98                
     85     90     95     98     101    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Alisa Äyrämö                     JyväskKU                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jimi Hannula                     SaarijPu                  3,19              
     3,05   3,19   3,17   3,18   
                                 

2)   Vilho Karhila                    ViitVie                   3,19              
     3,16   2,94   3,19   2,92   
                                 

3)   Nooa Virtanen                    ÄänekU                    3,10              
     2,89   2,92   3,10   2,84   
                                 

4)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  3,02              
     3,02   2,91   2,95   2,88   
                                 

5)   Manu Jalasaho                    ÄänekU                    3,01              
     2,85   3,00   x      3,01   
                                 

6)   Andreas Oittinen                 SaarijPu                  3,01              
     2,70   2,64   2,83   3,01   
                                 

7)   Nuutti Reiman                    SaarijPu                  2,87              
     2,70   2,87   2,78   2,52   
                                 

8)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 2,77              
     2,60   2,35   2,44   2,77   
                                 

9)   Leo Pentinniemi                  JyväskKU                  2,75              
     2,56   2,40   2,69   2,75   
                                 

10)  Eemeli Nyholm                    ÄänekU                    2,58              
     2,58   2,37   2,39   2,38   
                                 

11)  Paavali Penttinen                JyväskKU                  2,58              
     2,13   x      2,58   x      
                                 

12)  Johannes Huttunen                SaarijPu                  2,57              
     2,57   1,31   2,28   2,35   
                                 

13)  Lenni Mikkonen                   ÄänekU                    2,48              
     2,33   2,36   2,48   2,23   
                                 

14)  Akseli Roimela                   JyväskKU                  2,33              
     2,33   2,12   1,91   x      
                                 

     Niilo Niemelä                    KeurKi                                      


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Vesiaho                     JyväskKU                  3,35              
     2,91   3,06   3,32   3,35   
                                 

2)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  3,28              
     3,03   3,21   3,28   3,26   
                                 

3)   Venla Rautiainen                 JyväskKU                  3,20              
     2,83   3,20   3,05   3,02   
                                 

4)   Matilda Iivonen                  JyväskKU                  3,12              
     3,00   3,05   2,74   3,12   
                                 

5)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  3,06              
     2,79   2,75   3,06   3,01   
                                 

6)   Juliet Kouko                     JyväskKU                  3,05              
     3,05   x      3,01   2,89   
                                 

7)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   2,99              
     2,70   2,90   2,74   2,99   
                                 

8)   Alisa Laurinmaa                  JyväskKU                  2,79              
     2,63   2,79   2,63   2,72   
                                 

9)   Helmi Leppänen                   JyväskKU                  2,77              
     2,18   2,77   2,53   2,60   
                                 

10)  Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  2,71              
     2,63   2,39   2,62   2,71   
                                 

11)  Enni Keskinen                    SaarijPu                  2,34              
     2,09   2,34   2,22   2,23   
                                 

     Alisa Äyrämö                     JyväskKU                                    
     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   3,25              
     3,15   3,19   3,12   3,25   
                                 

     Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  2,92              
     2,92   2,85   2,73   2,35   
                                 

     Nella Ahonen                     SaarijPu                                    


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Andreas Oittinen                 SaarijPu                  6,39              
     4,86   6,36   6,39   6,01   

2)   Daniel Parkkonen                 JyväskKU                  5,46              
     5,03   5,26   5,33   5,46   

3)   Jimi Hannula                     SaarijPu                  5,19              
     5,19   5,06   4,54   4,98   

4)   Topias Viik                      JyväskKU                  4,97              
     4,97   4,89   3,91   4,32   

5)   Niilo Niemelä                    KeurKi                    4,27              
     x      4,00   4,27   4,16   

6)   Lenni Mikkonen                   ÄänekU                    4,18              
     4,01   4,06   4,18   3,32   

7)   Eemeli Nyholm                    ÄänekU                    4,13              
     x      3,27   4,13   3,82   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  7,88              
     7,88   7,69   x      x      

2)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   5,82              
     5,48   5,68   x      5,82   

3)   Iita Björkberg                   JyväskKU                  5,33              
     4,96   4,89   5,09   5,33   

4)   Elviira Blomback                 KaipVi                    5,26              
     4,94   5,01   4,84   5,26   

5)   Silja Hokkanen                   JyväskKU                  4,81              
     4,81   4,16   4,10   3,79   

6)   Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  4,55              
     3,85   4,33   4,55   4,48   

7)   Alisa Laurinmaa                  JyväskKU                  4,39              
     4,03   3,84   3,76   4,39   

8)   Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  3,69              
     3,42   3,54   3,69   3,34   

9)   Nella Ahonen                     SaarijPu                  2,98              
     2,79   2,82   2,89   2,98   



P9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilho Karhila                    ViitVie                   15,31             
     15,28  14,26  15,31  13,99  

2)   Andreas Oittinen                 SaarijPu                  13,54             
     12,35  10,38  x      13,54  

3)   Jimi Hannula                     SaarijPu                  13,12             
     12,42  12,85  12,16  13,12  

4)   Leo Pentinniemi                  JyväskKU                  11,56             
     10,80  11,56  x      10,17  



T9 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  20,25             
     20,25  x      x      18,78  

2)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   18,52             
     x      16,35  18,52  16,77  

3)   Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  9,78              
     8,78   8,89   9,78   x      

     Hertta Kinnunen                  SaarijPu                                    
     Iita Björkberg                   JyväskKU                                    


P9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  8,78              
     6,52   7,69   x      8,78   



T9 Moukari
Loppukilpailu
1)   Iita Björkberg                   JyväskKU                  16,30             
     14,63  16,30  12,86  12,93  

     Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   17,25             
     17,25  16,58  x      15,03  

     Pinja Vienola                    JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x      



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Taavetti Tossavainen             JyväskKU                  20,41             
     17,50  18,19  15,80  20,41  

2)   Andreas Oittinen                 SaarijPu                  13,49             
     9,95   13,49  10,31  10,40  

3)   Elmeri Marin                     PihtipTui                 12,74             
     12,42  12,74  11,78  12,16  

     Nuutti Reiman                    SaarijPu                                    


T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  20,89             
     x      x      19,53  20,89  

2)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   17,02             
     15,75  16,50  x      17,02  

3)   Elviira Blomback                 KaipVi                    11,34             
     10,29  10,23  11,34  10,71  

4)   Ella Vehniäinen                  ViitVie                   10,67             
     10,67  8,64   10,57  10,65  

5)   Iita Björkberg                   JyväskKU                  9,92              
     8,94   9,92   x      x      

6)   Rebekka Hokkanen                 JyväskKU                  7,87              
     6,69   x      7,87   7,15   

     Anna Kankaanpää                  SaarijPu                  9,26              
     9,26   7,51   8,36   7,62   

     Hertta Kinnunen                  SaarijPu                  7,58              
     4,41   4,98   6,32   7,58   



P9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Peetu Kahilainen                 JyväskKU                  4.54,66           


T9 600m kävely
Loppukilpailu
1)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   3.34,40           
2)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  3.47,81           


P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,1
1)   Konsta Pulkkinen                 JyväskKU                  9,15              
2)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    9,39              
3)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  9,40              
4)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  9,57              
5)   Onni Mäkelä                      SaarijPu                  10,88             
6)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  11,09             


T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  9,37              
2)   Iisa Ståhl                       JyväskKU                  9,55              
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    9,65              
4)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  9,78              
5)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  10,13             
6)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  10,30             
7)   Aada Varjamo                     JyväskKU                  10,35             
     Saana Brandt                     JyväskKU                                    


1)   Iisa Ståhl                       JyväskKU                  9,33Q             
2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  9,55Q             
3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  9,57Q             
4)   Veera Manner                     ÄänekU                    9,60Q             
5)   Saana Brandt                     JyväskKU                  9,90q             
6)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  10,00Q            
7)   Aada Varjamo                     JyväskKU                  10,03Q            
8)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  10,28q            
9)   Sylvia Manninen                  JyväskKU                  10,83             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,8
1)   Iisa Ståhl                       JyväskKU                  9,33Q             
2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  9,55Q             
3)   Veera Manner                     ÄänekU                    9,60Q             
4)   Saana Brandt                     JyväskKU                  9,90q             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  9,57Q             
2)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  10,00Q            
3)   Aada Varjamo                     JyväskKU                  10,03Q            
4)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  10,28q            
5)   Sylvia Manninen                  JyväskKU                  10,83             


P10 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Konsta Pulkkinen                 JyväskKU                  22,68             
2)   Onni Mäkelä                      SaarijPu                  27,72             
3)   Joona Soiluaho                   ÄänekU                    27,88             
4)   Kimi Kemppainen                  SaarijPu                  30,19             


T10 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Lumi-Kukka Saaranen              JyväskKU                  23,01             
2)   Kati Paananen                    JyväskKU                  23,25             
3)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    23,87             
4)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  23,88             
5)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  24,03             


P10 1000m
Loppukilpailu
1)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  3.36,64           
2)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3.39,86           
3)   Eetu Vesiaho                     MuurY                     3.47,31           
4)   Elias Tiisanoja                  KeurKi                    3.59,04           
5)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  4.04,55           
6)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  4.07,93           
7)   Joona Soiluaho                   ÄänekU                    4.12,03           


T10 1000m
Loppukilpailu
1)   Lumi-Kukka Saaranen              JyväskKU                  3.29,26           
2)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    3.30,89           
3)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  3.53,67           
4)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  3.58,32           
5)   Iida Taini                       KaipVi                    4.04,03           
6)   Ninni-Maria Ylönen               JyväskKU                  4.12,57           
7)   Elli Vilen                       JyväskKU                  5.13,93           
     Lilli Eerikäinen                 ReisjPi                   4.14,18           
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                                    


P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  11,66             
2)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  12,97             


T10 60m aidat
1)   Minttu Heino                     JyväskKU                  11,32             
2)   Lumi-Kukka Saaranen              JyväskKU                  11,86             
3)   Hanna Herranen                   JyväskKU                  11,87             
4)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  12,35             
5)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  12,42             
6)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  12,77             
7)   Ninni-Maria Ylönen               JyväskKU                  13,09             
8)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  13,37             
9)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  14,13             
10)  Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  14,54             
     Lilli Eerikäinen                 ReisjPi                   12,81             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1)   Minttu Heino                     JyväskKU                  11,32             
2)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  12,77             
3)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  13,37             
4)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  14,54             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Lumi-Kukka Saaranen              JyväskKU                  11,86             
2)   Hanna Herranen                   JyväskKU                  11,87             
3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  12,35             
4)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  12,42             
5)   Ninni-Maria Ylönen               JyväskKU                  13,09             
6)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  14,13             
     Lilli Eerikäinen                 ReisjPi                   12,81             


P10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  115               
     105    110    115    120    
     o      o      o      xxx    

2)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Joona Soiluaho                   ÄänekU                    100               
     90     95     100    105    
     o      xxo    o      xxx    



T10 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lumi-Kukka Saaranen              JyväskKU                  134               
     100    104    108    112    115    118    121    124    127    130    132    134    136    95     
     o      o      o      xo     o      xxo    xo     xo     xxo    xxo    xo     o      xxx    o      

2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  130               
     100    104    108    112    115    118    121    124    127    130    132    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxo    xxo    xxx    

3)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  118               
     100    104    108    112    115    118    121    95     
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    o      

4)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  112               
     100    104    108    112    115    95     
     xo     o      o      xo     xxx    o      

5)   Veera Manner                     ÄänekU                    108               
     100    104    108    112    95     
     o      o      xxo    xxx    o      

6)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  104               
     100    104    108    
     o      o      xxx    

6)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  104               
     100    104    108    85     90     95     
     o      o      xxx    o      o      o      

8)   Sylvia Manninen                  JyväskKU                  104               
     100    104    108    95     
     o      xxo    xxx    o      

9)   Aada Varjamo                     JyväskKU                  90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    



P10 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  145               
     125    145    160    
     o      o      xxx    

     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  160               
     145    160    165    175    
     o      o      -      xxx    



T10 Seiväs
Loppukilpailu
     Pinja Vienola                    JyväskKU                  180               
     160    165    175    180    190    
     o      xo     xo     xxo    xxx    



P10 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    3,96              
     3,70   3,96   3,87   3,94   
                                 

2)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  3,95              
     3,95   3,67   3,80   3,90   
                                 

3)   Jesse Laurinmaa                  JyväskKU                  3,70              
     3,69   3,67   3,51   3,70   
                                 

4)   Konsta Pulkkinen                 JyväskKU                  3,44              
     3,34   3,25   3,27   3,44   
                                 

5)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  3,39              
     3,11   3,39   3,16   3,35   
                                 

6)   Elias Tiisanoja                  KeurKi                    3,32              
     3,32   3,00   3,13   3,06   
                                 

7)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  2,78              
     2,78   2,72   2,17   2,58   
                                 

8)   Onni Mäkelä                      SaarijPu                  2,77              
     2,63   2,59   2,77   2,75   
                                 

     Eetu Vesiaho                     MuurY                                       


T10 Pituus
Karsinta
1)   Emilia Salonen                   KaipVi                    4,09              
     3,61   3,80   3,69   4,09   
                                 

2)   Minttu Heino                     JyväskKU                  3,83              
     3,34   x      3,83   3,68   
                                 

3)   Veera Manner                     ÄänekU                    3,63              
     3,47   3,46   3,56   3,63   
                                 

4)   Iisa Ståhl                       JyväskKU                  3,62              
     3,43   3,33   3,62   3,59   
                                 

5)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  3,62              
     3,38   x      3,62   3,56   
                                 

6)   Hanna Herranen                   JyväskKU                  3,56              
     3,20   3,28   3,43   3,56   
                                 

7)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  3,52              
     3,51   3,34   3,45   3,52   
                                 

8)   Saana Brandt                     JyväskKU                  3,32              
     3,24   3,32   3,29   3,30   
                                 

9)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  3,17              
     2,79   3,17   3,17   3,15   
                                 

10)  Iida Taini                       KaipVi                    3,12              
     3,07   2,99   3,02   3,12   
                                 

11)  Ninni-Maria Ylönen               JyväskKU                  3,05              
     3,05   2,90   2,95   3,01   
                                 

12)  Elli Vilen                       JyväskKU                  2,85              
     2,83   2,77   2,76   2,85   
                                 

     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  3,95              
     3,57   3,67   3,72   3,95   
                                 

     Lilli Eerikäinen                 ReisjPi                   3,35              
     3,35   3,11   3,15   3,17   
                                 

     Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  3,37              
     3,07   2,94   3,08   3,37   
                                 

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                                    


T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  8,17              
     8,17   x      8,17   8,14   
                                 

2)   Hanna Herranen                   JyväskKU                  7,99              
     x      7,48   x      7,99   
                                 

3)   Aada Varjamo                     JyväskKU                  7,85              
     7,42   7,28   7,28   7,85   
                                 

4)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  7,72              
     7,18   7,48   7,48   7,72   
                                 

5)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  7,63              
     x      7,37   7,63   7,57   
                                 

6)   Ronja Schulman                   JyväskKU                  7,16              
     6,86   7,16   6,95   7,06   
                                 

7)   Saana Brandt                     JyväskKU                  5,96              
     x      5,96   x      x      
                                 

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  6,11              
     x      6,02   5,86   6,11   
                                 



P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  7,54              
     7,28   x      7,54   7,15   
                                 

2)   Eemeli Roimela                   JyväskKU                  6,78              
     x      6,78   x      6,68   
                                 

     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  8,31              
     x      8,31   8,23   8,15   
                                 



T10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   6,41              
     6,41   6,10   6,22   6,33   

2)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  6,22              
     6,22   5,56   6,21   5,76   

3)   Saana Brandt                     JyväskKU                  5,84              
     4,98   4,82   5,45   5,84   

4)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  5,71              
     5,57   5,46   5,47   5,71   

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  4,93              
     4,47   3,77   4,47   4,93   



P10 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  9,11              
     8,44   9,11   8,21   8,33   

2)   Otto Makkonen                    ÄänekU                    6,40              
     x      6,13   6,40   6,05   

3)   Eetu Kalliokoski                 SaarijPu                  6,27              
     5,77   5,90   x      6,27   

4)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  5,59              
     5,27   5,51   5,59   5,18   

5)   Kimi Kemppainen                  SaarijPu                  4,61              
     4,31   3,02   4,61   3,84   



P10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  25,86             
     25,86  25,07  x      19,61  

2)   Eetu Kalliokoski                 SaarijPu                  16,29             
     x      15,68  16,29  x      

3)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  15,04             
     15,04  14,85  14,73  13,73  

4)   Otto Makkonen                    ÄänekU                    12,14             
     12,14  x      12,04  x      



T10 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  15,44             
     11,95  15,44  12,88  x      

2)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   13,75             
     9,22   11,53  13,75  10,50  

3)   Meri Kankaanpää                  SaarijPu                  12,78             
     12,76  12,78  12,16  x      

4)   Hanna Herranen                   JyväskKU                  12,03             
     11,75  x      x      12,03  

     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  12,14             
     x      x      11,68  12,14  

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  9,13              
     8,68   9,09   9,13   x      



P10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eetu Kalliokoski                 SaarijPu                  10,79             
     8,05   x      10,46  10,79  

     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  21,03             
     19,64  19,89  20,32  21,03  



T10 Moukari
Loppukilpailu
1)   Helmi Piispanen                  KivijKi                   16,12             
     x      14,58  x      16,12  

2)   Saana Brandt                     JyväskKU                  15,15             
     13,94  12,48  x      15,15  

3)   Iisa Ståhl                       JyväskKU                  13,75             
     10,80  10,62  12,35  13,75  



P10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  27,42             
     24,82  27,21  26,97  27,42  

2)   Jooas Oittinen                   SaarijPu                  17,64             
     13,66  17,64  17,63  15,62  

3)   Elias Tiisanoja                  KeurKi                    14,38             
     14,38  13,42  12,90  10,17  

4)   Joona Soiluaho                   ÄänekU                    13,42             
     12,01  13,42  10,82  9,84   



T10 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maisa Penttinen                  JyväskKU                  16,74             
     16,01  13,48  13,04  16,74  

2)   Ninni-Maria Ylönen               JyväskKU                  11,42             
     7,59   7,31   7,49   11,42  

3)   Saana Brandt                     JyväskKU                  10,55             
     10,45  10,23  10,55  9,92   

4)   Veera Manner                     ÄänekU                    10,51             
     9,35   9,25   10,51  8,72   

5)   Elli Vilen                       JyväskKU                  5,22              
     3,54   4,05   4,77   5,22   

     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  13,66             
     11,93  13,61  13,66  12,58  

     Lilli Eerikäinen                 ReisjPi                   14,17             
     12,36  12,86  11,34  14,17  

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                                    


P10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  7.49,54           


T10 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Hilla Ruokostenpohja             KaipVi                    5.55,15           
2)   Ronja Koivisto                   JyväskKU                  6.47,07           
3)   Saara Järvinen                   JyväskKU                  6.48,18           
4)   Sini Korpi-Kyyny                 JyväskKU                  8.01,19           


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Jake Ilomäki                     ÄänekU                    9,03              
2)   Joel Karhila                     ViitVie                   9,23              
3)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,29              
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,56              
5)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    9,60              
6)   Eetu Partanen                    MuurY                     9,60              
7)   Tiitus Tuovinen                  ÄänekU                    9,79              
     Valtteri Valkola                 SaarijPu                  9,96              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   8,88              
2)   Hilma Kinnunen                   SaarijPu                  8,92              
3)   Aino Määränen                    ÄänekU                    9,12              
4)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  10,03             
5)   Saara Puranen                    SaarijPu                  10,07             
6)   Mirella Aho                      JyväskKU                  10,90             
7)   Vilhelmiina Tikka                SaarijPu                  10,94             


P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,1
1)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  22,52             
2)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  24,23             
     Samuli Kihlman                   JyväskKU                  26,37             


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  21,61             
2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   21,94             
3)   Inka Mäkinen                     ViitVie                   24,61             
4)   Saara Puranen                    SaarijPu                  24,89             
5)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  26,49             


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Eemeli Suutari                   JyväskKU                  3.26,80           
2)   Topi Turpeinen                   JyväskKU                  3.35,03           
3)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  3.38,26           
     Kasper Ekonoja                   JyväskKU                                    
     Oskari Paananen                  PihtipTui                                   


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,1
1)   Alma Salonen                     ÄänekU                    3.43,96           
2)   Elsa Helolahti                   JyväskKU                  3.53,93           
3)   Julia Puranen                    JyväskKU                  3.57,69           
     Silja Nyholm                     ÄänekU                                      


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Topi Turpeinen                   JyväskKU                  11,02             
2)   Eemeli Suutari                   JyväskKU                  11,90             
     Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  11,06             
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


T11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  10,74             
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  10,94             
3)   Aino Määränen                    ÄänekU                    11,05             
4)   Hilma Kinnunen                   SaarijPu                  11,52             
5)   Alma Salonen                     ÄänekU                    11,86             
6)   Elsa Helolahti                   JyväskKU                  12,02             
7)   Vilhelmiina Tikka                SaarijPu                  13,90             
     Nelli Hannula                    SaarijPu                  12,62             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Topi Turpeinen                   JyväskKU                  135               
     110    115    120    123    126    129    132    135    137    
     o      o      o      xo     o      xxo    o      xxo    xxx    

2)   Jake Ilomäki                     ÄänekU                    129               
     110    115    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    129               
     105    110    115    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  127               
     108    112    115    118    121    124    127    130    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Hilma Kinnunen                   SaarijPu                  118               
     100    104    108    112    115    118    121    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Saara Puranen                    SaarijPu                  115               
     100    104    108    112    115    118    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  127               
     112    115    118    121    124    127    130    
     o      o      xxo    o      xo     xxo    xxx    

     Vilhelmiina Tikka                SaarijPu                                    


P11 Seiväs
Loppukilpailu
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


T11 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  200               
     165    175    180    190    195    200    205    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

2)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  175               
     125    145    160    165    175    180    
     o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  180               
     125    145    160    165    175    180    190    
     o      o      xo     o      o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joel Karhila                     ViitVie                   4,22              
     4,09   4,02   4,22   4,22   
                                 

2)   Topi Turpeinen                   JyväskKU                  4,09              
     4,03   4,09   4,08   3,96   
                                 

3)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  4,07              
     3,95   3,98   3,93   4,07   
                                 

4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  4,04              
     3,87   3,72   3,85   4,04   
                                 

5)   Jake Ilomäki                     ÄänekU                    3,93              
     3,93   3,57   3,81   3,82   
                                 

6)   Tiitus Tuovinen                  ÄänekU                    3,69              
     3,67   3,45   3,69   3,65   
                                 

7)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    3,56              
     3,44   3,50   3,42   3,56   
                                 

     Valtteri Valkola                 SaarijPu                                    


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilma Kinnunen                   SaarijPu                  4,32              
     4,06   4,00   4,27   4,32   
                                 

2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  4,16              
     3,97   3,88   3,95   4,16   
                                 

3)   Aino Määränen                    ÄänekU                    4,08              
     3,98   3,97   4,06   4,08   
                                 

4)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  3,65              
     3,33   3,56   3,38   3,65   
                                 

5)   Elsa Helolahti                   JyväskKU                  3,46              
     3,40   3,22   3,20   3,46   
                                 

6)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  3,38              
     x      3,14   3,31   3,38   
                                 

7)   Saara Puranen                    SaarijPu                  3,27              
     3,07   2,92   3,27   3,08   
                                 

8)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  3,26              
     3,14   3,26   3,06   3,24   
                                 

9)   Vilhelmiina Tikka                SaarijPu                  3,07              
     3,07   2,83   3,01   3,05   
                                 

10)  Inka Kuorelahti                  SaarijPu                  2,83              
     2,56   2,56   2,83   2,81   
                                 

     Emilia Vehniäinen                ViitVie                   3,78              
     3,77   3,74   3,42   3,78   
                                 



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  9,33              
     8,94   9,28   9,17   9,33   
                                 

2)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  7,60              
     7,55   7,51   7,56   7,60   
                                 

3)   Mirella Aho                      JyväskKU                  7,12              
     6,97   6,99   7,12   6,86   
                                 



P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  9,41              
     8,63   9,01   9,04   9,41   
                                 

2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  9,13              
     8,65   9,05   9,13   8,82   
                                 

3)   Eemeli Suutari                   JyväskKU                  8,59              
     x      8,59   8,41   8,03   
                                 



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  10,02             
     9,59   9,34   x      10,02  

2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   7,52              
     7,52   7,33   6,74   7,06   

3)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  7,02              
     6,15   7,02   6,07   5,68   

4)   Aino Määränen                    ÄänekU                    6,91              
     6,46   6,89   6,84   6,91   

5)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  6,84              
     4,99   6,78   6,84   6,39   

6)   Inka Mäkinen                     ViitVie                   6,01              
     6,00   5,84   5,67   6,01   

7)   Inka Kuorelahti                  SaarijPu                  5,88              
     5,73   5,88   5,52   4,69   

8)   Lotta Puttonen                   ViitVie                   5,33              
     5,17   5,33   4,94   5,07   

9)   Mirella Aho                      JyväskKU                  5,18              
     4,15   5,18   4,16   4,64   

10)  Silja Nyholm                     ÄänekU                    4,89              
     4,86   x      4,59   4,89   

     Nelli Hannula                    SaarijPu                  6,58              
     6,15   6,04   6,58   5,91   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    8,28              
     7,67   8,28   7,38   7,69   

2)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  5,93              
     5,48   x      5,93   5,59   

3)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  5,90              
     x      5,80   x      5,90   

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                  7,53              
     6,96   7,31   7,53   6,94   

     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  24,68             
     20,79  22,44  20,56  24,68  

2)   Joel Karhila                     ViitVie                   21,63             
     x      18,77  x      21,63  

3)   Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    18,78             
     18,78  18,24  x      17,06  

4)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  16,55             
     13,92  16,55  15,82  14,84  

5)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  16,25             
     x      15,52  x      16,25  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  20,03             
     x      20,03  x      x      

2)   Lotta Puttonen                   ViitVie                   17,16             
     14,61  x      17,16  13,91  

3)   Alisa Pirttiniemi                SaarijPu                  16,24             
     12,87  x      16,24  14,50  

4)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  15,77             
     11,51  14,19  15,77  x      

5)   Inka Kuorelahti                  SaarijPu                  13,08             
     x      11,77  11,63  13,08  

6)   Silja Nyholm                     ÄänekU                    11,53             
     11,46  11,11  10,38  11,53  



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Åke Pimiä                        SaarijPu                  18,04             
     18,04  x      15,01  x      

2)   Valtteri Valkola                 SaarijPu                  15,62             
     x      15,26  x      15,62  

3)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  13,85             
     x      12,20  13,85  x      

     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  20,28             
     19,07  20,28  19,83  18,89  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topi Turpeinen                   JyväskKU                  30,38             
     30,38  29,31  28,48  x      

2)   Joel Karhila                     ViitVie                   22,16             
     18,60  18,66  21,24  22,16  

3)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  18,12             
     18,12  14,57  15,84  16,24  

4)   Tuukka Mikkonen                  ÄänekU                    17,34             
     16,14  16,85  15,20  17,34  

5)   Eemeli Suutari                   JyväskKU                  11,75             
     x      10,86  11,75  11,19  

     Juho Suonsaari                   JyväskKU                                    
     Kasperi Möttönen                 JyväskKU                                    


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  24,35             
     24,19  24,35  22,96  20,89  

2)   Emilia Vehniäinen                ViitVie                   20,59             
     20,59  19,12  19,47  19,67  

3)   Nelli Hannula                    SaarijPu                  16,26             
     16,22  13,39  16,26  14,65  

4)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  15,46             
     13,38  15,46  12,80  11,47  

5)   Silja Nyholm                     ÄänekU                    12,53             
     10,45  9,15   10,93  12,53  

6)   Inka Kuorelahti                  SaarijPu                  11,98             
     11,98  10,81  11,31  10,56  

     Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  25,90             
     23,75  x      25,90  25,65  



P11 1000m kävely

T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Venla Vienola                    JyväskKU                  5.27,46           
2)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  6.24,94           
3)   Inka Mäkinen                     ViitVie                   6.26,24           


P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  8,58              
2)   Anton Lindgren                   KarstKi                   8,70              
3)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  9,26              
4)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  9,45              
5)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  9,53              
6)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  9,57              
     Samuel Joof                      JyväskKU                                    
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  8,73              
2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    8,73              
3)   Kristina Kuokkanen               SuolU                     8,99              
     Iida Tamminen                    KaipVi                    9,29              
     Lucinda Smith                    JyväskKU                                    


P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  29,17             
2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  29,71             
3)   Jussi Nerg                       JyväskKU                  30,90             
4)   Olli Kortteinen                  JyväskKU                  31,95             


T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  29,23             
2)   Lydia Aho                        KaipVi                    31,21             
     Lucinda Smith                    JyväskKU                                    


P12 1000m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  3.17,59           
2)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   3.27,97           
3)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  3.42,25           
     Elias Oittinen                   SaarijPu                                    
     Milo Äyrämö                      JyväskKU                                    
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,0
1)   Iida Tamminen                    KaipVi                    3.36,33           
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  3.38,05           
3)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3.53,84           
     Lucinda Smith                    JyväskKU                                    


P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  11,68             
2)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  11,94             
3)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  12,25             
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    10,02             
2)   Iida Tamminen                    KaipVi                    10,69             
3)   Ilona Wegelius                   ÄänekU                    11,97             
4)   Stefania Novik                   JyväskKU                  12,02             


P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  36,21             
2)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  46,07             
     Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  38,34             


T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    33,90             
2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  37,05             
3)   Lydia Aho                        KaipVi                    38,14             


P12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  139               
     115    120    125    130    133    136    139    142    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Jussi Nerg                       JyväskKU                  133               
     115    120    125    130    133    136    
     o      o      xo     xxo    xo     xxx    

3)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    

     Milo Äyrämö                      JyväskKU                                    
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Stefania Novik                   JyväskKU                  133               
     120    125    130    133    136    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Iida Tamminen                    KaipVi                    133               
     125    130    133    136    
     o      o      xxo    xxx    

3)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  125               
     115    120    125    130    
     o      xo     o      xxx    

     Ilona Wegelius                   ÄänekU                                      


P12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  190               
     125    145    160    165    175    180    190    195    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  165               
     125    145    160    165    175    
     o      xo     o      o      xxx    



T12 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Iida Tamminen                    KaipVi                    215               
     200    205    215    225    
     xo     o      o      xxx    



T12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    4,41 -0,3          
     4,41   4,33   x      4,22   
     -0,3   +0,0   +0,9   +2,6   

2)   Anna Njie                        JyväskKU                  4,24 +1,3          
     3,78   4,06   4,24   4,05   
     -1,7   +0,1   +1,3   +0,0   

3)   Lydia Aho                        KaipVi                    4,13 -0,7          
     3,75   3,92   x      4,13   
     +0,3   -1,0   -0,7   -0,7   

4)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3,89 -0,2          
     3,45   3,85   3,89   x      
     +0,3   -0,4   -0,2   +0,3   

5)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  3,54 -1,3          
     3,28   3,53   3,54   3,34   
     -0,4   -1,0   -1,3   -0,6   



P12 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jussi Nerg                       JyväskKU                  4,09 -0,8          
     4,09   x      x      x      
     -0,8                        

2)   Elias Oittinen                   SaarijPu                  3,86 -1,9          
     3,65   2,93   3,86   3,70   
     -2,3   -4,9   -1,9   -3,3   

3)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  3,85 -2,9          
     3,85   x      3,71   3,44   
     -2,9          -1,5   -1,8   

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  3,76 -2,9          
     3,50   3,62   3,70   3,76   
     -3,9   -3,2   -3,3   -2,9   

5)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  3,60 -1,7          
     x      3,43   3,44   3,60   
            -2,3   -1,9   -1,7   

6)   Olli Kortteinen                  JyväskKU                  3,54 -1,0          
     x      3,53   3,54   3,46   
            -2,2   -1,0   -3,3   

     Milo Äyrämö                      JyväskKU                                    
     Roope Jalasaho                   JyväskKU                  3,35 -2,7          
     x      3,35   3,33   x      
            -2,7   -2,4          

     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jussi Nerg                       JyväskKU                  9,48 +1,0          
     9,48   9,36   9,30   9,06   
     +1,0   +0,6   +1,8   +1,1   

2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  9,12 +1,0          
     8,11   8,50   8,89   9,12   
     +0,7   +0,5   +2,3   +1,0   

3)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  8,97 +0,6          
     8,35   8,72   8,41   8,97   
     +0,4   -0,7   +0,8   +0,6   

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  8,56 +0,9          
     8,56   8,29   8,21   8,35   
     +0,9   +0,4   +2,2   +1,7   

     Milo Äyrämö                      JyväskKU                                    
     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Lydia Aho                        KaipVi                    8,83 +3,4  NM +1,5 
     8,43   x      8,66   8,83   
     +4,2   +1,5   +2,3   +3,4   

2)   Ella Roimela                     JyväskKU                  8,52 +3,8  8,35 +1,2
     8,33   8,35   8,52   8,34   
     +4,8   +1,2   +3,8   +3,6   

3)   Ilona Wegelius                   ÄänekU                    8,43 +5,5  NM +1,6 
     8,43   8,24   8,32   x      
     +5,5   +3,6   +4,6   +1,6   

4)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  7,79 +3,6          
     7,59   7,73   7,79   7,06   
     +3,7   +3,4   +3,6   +2,8   



T12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  9,85              
     9,00   9,85   9,63   9,17   

2)   Ilona Wegelius                   ÄänekU                    8,34              
     8,34   8,17   7,34   7,23   

3)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  5,78              
     5,59   5,78   5,28   5,35   

     Sara Haapakoski                  SaarijPu                                    


P12 Kuula
Loppukilpailu
1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  10,01             
     8,92   9,45   10,01  9,56   

2)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   9,13              
     8,56   8,36   8,06   9,13   

3)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    8,28              
     7,76   7,91   8,28   8,16   

4)   Joel Laurinmaa                   JyväskKU                  6,35              
     6,31   6,28   6,22   6,35   

5)   Olli Kortteinen                  JyväskKU                  6,12              
     5,75   5,52   5,99   6,12   

     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


P12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    25,24             
     25,24  23,77  x      x      

2)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   20,03             
     x      x      20,03  x      

3)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  19,55             
     13,83  17,23  17,97  19,55  

4)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   15,19             
     x      15,19  x      x      

     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  27,39             
     x      x      x      27,39  

2)   Riina Kuorelahti                 SaarijPu                  15,05             
     13,06  15,05  13,61  12,67  



P12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Konsta Hämelehto                 KaipVi                    37,04             
     x      x      37,04  x      

2)   Konsta Piispanen                 KivijKi                   25,46             
     25,46  20,61  20,90  16,27  



T12 Moukari
Loppukilpailu
1)   Fanni Jokela                     KaipVi                    34,12             
     x      34,12  32,02  x      

2)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  32,81             
     32,81  31,46  x      x      



P12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erkka-Voitto Heinonen            JyväskKU                  35,07             
     31,91  33,38  33,16  35,07  

     Roope Jalasaho                   JyväskKU                  23,20             
     19,13  22,59  23,20  20,65  

     Santeri Manninen                 JyväskKU                                    


T12 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  23,42             
     22,66  20,18  22,94  23,42  

2)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  22,26             
     22,26  18,23  21,43  22,00  

3)   Ella Roimela                     JyväskKU                  22,13             
     21,23  21,82  22,13  x      

4)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  19,89             
     15,29  13,19  19,89  x      

     Iida Tamminen                    KaipVi                    20,70             
     19,69  20,19  20,12  20,70  



P12 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   10.04,84          
     Oskari Heinonen                  JyväskKU                                    


T12 2000m kävely

P13 60m

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,39              
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,55              
3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,69              
4)   Netta Postila                    JyväskKU                  8,79              
5)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  8,91              
6)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  9,10              
7)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,21              
8)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,30              


1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,59Q             
2)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,60Q             
3)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,63Q             
4)   Netta Postila                    JyväskKU                  8,67Q             
5)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  8,74q             
6)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  8,96q             
7)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,12Q             
8)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,20Q             
9)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,32              
10)  Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    9,38              
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,86              

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  8,60Q             
2)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,12Q             
3)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,20Q             
4)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    9,32              
5)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    9,38              
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  8,86              

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    8,59Q             
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,63Q             
3)   Netta Postila                    JyväskKU                  8,67Q             
4)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  8,74q             
5)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  8,96q             


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Joona Viitala                    JyväskKU                  28,40             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  28,11             
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  28,44             
3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  29,04             
4)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  29,21             
5)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    30,63             
6)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    30,84             


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,9
1)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  3.32,28           
     Julius Juola                     KalajJu                   3.29,49           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Olivia Puranen                   JyväskKU                  3.10,54           
2)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3.33,51           
3)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    3.40,15           
4)   Mary Mehinen                     JyväskKU                  3.51,61           
5)   Enna Ruuska                      ÄänekU                    3.57,58           
6)   Eeva Siren                       KaipVi                    4.18,05           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,6
1)   Joona Viitala                    JyväskKU                  9,67              
2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  11,50             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +4,3
1)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    9,90              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  9,95              
3)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  11,06             
4)   Mary Mehinen                     JyväskKU                  11,53             
5)   Enna Ruuska                      ÄänekU                    12,76             
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  10,80             


P13 200m aidat

T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  33,78             
2)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    34,13             
3)   Elsa Sihvonen                    ÄänekU                    37,52             
     Erika Parkkonen                  JyväskKU                  34,45             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  153               
     130    136    142    145    150    153    155    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  145               
     130    133    136    139    142    145    148    125    
     o      o      o      o      -      xxo    xxx    o      

2)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  136               
     130    136    139    125    
     xo     o      xxx    o      

3)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  133               
     120    130    133    136    125    
     o      o      o      xxx    o      

4)   Iina Manner                      ÄänekU                    133               
     115    120    130    133    136    125    
     o      o      xo     xo     xxx    o      

5)   Enni Makkonen                    ÄänekU                    125               
     115    120    130    125    
     o      xo     xxx    o      

6)   Eeva Siren                       KaipVi                    120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    



P13 Seiväs

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Essi Suni                        JyväskKU                  265               
     225    235    245    255    265    275    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

2)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 225               
     190    195    200    205    215    225    235    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

     Klaara Kivistö                   KalajJu                   300               
     200    225    245    265    275    285    300    315    
     o      xo     o      o      o      xo     xo     xxx    

     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  205               
     160    175    180    190    195    200    205    215    
     o      o      o      o      o      o      xo     xx-    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  4,75 -1,5          
     4,37   4,75   x      x      
     -1,0   -1,5   +0,1   -1,1   

2)   Netta Postila                    JyväskKU                  4,61 -0,7          
     4,61   4,50   4,41   4,47   
     -0,7   +0,1   -1,9   -0,2   

3)   Essi Suni                        JyväskKU                  4,55 +0,4          
     4,55   4,41   x      4,45   
     +0,4   -0,8   -0,9   -1,4   

4)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  4,29 -2,1          
     4,27   4,23   4,08   4,29   
     -0,7   +0,7   -1,2   -2,1   

5)   Iina Manner                      ÄänekU                    4,23 -0,5          
     4,14   4,23   4,15   3,97   
     -0,8   -0,5   -0,8   -3,0   

6)   Meea Oikari                      SaarijPu                  3,95 -1,8          
     3,54   3,82   3,95   3,92   
     -2,0   -1,4   -1,8   -1,9   

7)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  3,92 -1,3          
     3,92   x      3,57   3,86   
     -1,3   -1,7   -1,7   -1,6   

8)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  3,57 +0,0          
     3,48   3,37   3,57   3,53   
     +0,0   -1,3   +0,0   -1,9   

     Nelli Flyktman                   KaipVi                    4,68 -0,1          
     4,65   4,68   4,50   4,62   
     -1,3   -0,1   -1,0   -2,4   

     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  4,50 -2,3          
     4,31   4,50   4,40   4,26   
     -1,9   -2,3   -0,5   -1,9   



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    JyväskKU                  4,68 -1,7          
     4,36   x      -      4,68   
     -2,6                 -1,7   

2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  4,02 -1,4          
     x      4,02   3,83   3,81   
            -1,4   -1,8   -1,5   



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    JyväskKU                  10,51 +1,6          
     10,51  x      10,31  10,49  
     +1,6          +1,6   +1,6   

2)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  9,70 +0,8          
     9,36   9,65   x      9,70   
     +1,7   +1,2          +0,8   



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  10,52 +3,9  10,24 +1,9
     10,52  10,23  10,24  10,22  
     +3,9   +1,3   +1,9   +4,1   

2)   Nelli Flyktman                   KaipVi                    10,26 +2,6          
     10,26  10,18  9,97   10,12  
     +2,6   +4,3   +3,1   +3,2   

3)   Eeva Siren                       KaipVi                    9,06 +1,6          
     9,06   8,14   8,17   7,58   
     +1,6   +2,3   +1,2   +1,9   

4)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  8,78 +2,7  8,43 +1,9
     8,61   8,43   8,45   8,78   
     +3,5   +1,9   +4,1   +2,7   

5)   Iina Manner                      ÄänekU                    8,65 +3,0  8,21 +0,9
     8,65   8,58   8,15   8,21   
     +3,0   +2,7   +0,6   +0,9   

6)   Mary Mehinen                     JyväskKU                  8,63 +2,2  8,63 +1,1
     8,58   8,63   8,63   8,59   
     +2,9   +1,1   +2,2   +2,5   

7)   Meea Oikari                      SaarijPu                  8,53 +2,9  8,44 +2,0
     8,44   x      8,53   x      
     +2,0   +3,1   +2,9   +3,7   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  10,80             
     9,23   9,78   10,29  10,80  

2)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  9,78              
     8,93   9,78   9,34   9,26   

3)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,54              
     9,17   8,59   9,22   9,54   

4)   Netta Postila                    JyväskKU                  9,16              
     9,16   9,03   8,92   8,43   

5)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  7,67              
     6,91   6,93   7,67   7,44   

6)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  7,62              
     7,27   7,62   6,99   7,41   

7)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  7,09              
     6,60   6,17   7,06   7,09   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  8,92              
     8,85   8,92   8,73   8,83   

2)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  7,28              
     6,62   6,66   6,81   7,28   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  23,43             
     20,52  21,66  22,27  23,43  

2)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  21,62             
     19,86  21,62  14,40  x      

3)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  20,91             
     20,91  14,98  20,64  x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  38,08             
     x      38,08  x      x      

2)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  29,61             
     28,90  x      29,30  29,61  

3)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   26,36             
     26,01  x      26,36  x      

4)   Mary Mehinen                     JyväskKU                  13,64             
     10,34  x      13,19  13,64  

5)   Eeva Siren                       KaipVi                    11,35             
     11,35  9,83   x      11,22  



P13 Moukari

T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  33,12             
     x      x      x      33,12  

2)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   27,22             
     26,76  26,16  27,22  26,92  

3)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  24,45             
     23,59  23,51  24,45  24,15  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  48,32             
     45,51  48,32  43,11  45,00  

2)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  40,66             
     40,66  37,79  29,36  x      

3)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  29,47             
     x      29,47  28,72  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  34,61             
     31,76  32,01  34,61  34,36  

2)   Iitu Riekkinen                   JyväskKU                  29,57             
     x      x      25,05  29,57  

3)   Sanni Siekkinen                  PihtipTui                 26,78             
     26,06  x      26,68  26,78  

4)   Essi Suni                        JyväskKU                  21,65             
     13,34  19,54  19,00  21,65  

5)   Iina Suomäki                     SaarijPu                  20,97             
     19,93  19,96  20,97  20,79  

6)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  19,95             
     19,71  19,95  x      x      

7)   Iina Manner                      ÄänekU                    14,80             
     14,80  14,70  x      x      



P13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aapo Pimiä                       SaarijPu                  11.47,04          


T13 2000m kävely
Loppukilpailu
1)   Emma Hiironen                    PihtipTui                 11.30,26          


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 12,18             
2)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  12,50             
3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  12,92             
4)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  13,78             
5)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  13,96             
6)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  14,02             
     Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  13,44             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                  13,61             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,06             
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  13,20             
3)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,25             
4)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    13,92             
5)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  14,30             
     Eevi Ylitalo                     JyväskKU                                    
     Pinja Heino                      JyväskKU                                    


1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,08Q            
2)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,20Q            
3)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  13,25Q            
4)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    13,56Q            
5)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  14,04Q            
6)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  14,07Q            
7)   Pinja Heino                      JyväskKU                  14,70q            
     Iida Rautio                      EspTa                     13,82             
     Aurora Pollari                   JyväskKU                                    
     Senni Haapakoski                 SaarijPu                                    

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,20Q            
2)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    13,56Q            
3)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  14,04Q            
     Aurora Pollari                   JyväskKU                                    
     Iida Rautio                      EspTa                     13,82             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,08Q            
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  13,25Q            
3)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  14,07Q            
4)   Pinja Heino                      JyväskKU                  14,70q            
     Senni Haapakoski                 SaarijPu                                    


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Henri Hiironen                   PihtipTui                 40,08             
2)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  43,23             
     Sisu Peltoniemi                  KaustPV                   41,63             


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  43,06             
2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  44,36             
3)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  44,74             
4)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    47,63             
     Viola Jokiaho                    ÄhtU                      48,32             


P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  2.15,19           
2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  2.25,68           
3)   Elias Tiihonen                   JyväskKU                  2.34,99           
     Kasper Kuorinki                  ÄänekU                                      
     Patrik Rautiainen                SaarijPu                                    


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,7
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    2.29,95           
2)   Elli Taini                       KaipVi                    2.45,58           
3)   Ellen Aho                        KaipVi                    2.47,58           


P15 2000m
Loppukilpailu
     Patrik Rautiainen                SaarijPu                                    


T15 2000m
Loppukilpailu
     Hetaliina Karkiainen             KeurKi                                      
     Saimi Kivelä                     LappUM                                      


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  13,21             
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,32             
3)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  13,56             
     Iida Rautio                      EspTa                     13,66             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  14,80             
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  16,24             
     Vilho Ketonen                    JyväskKU                                    


P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  48,60             
2)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  48,79             
     Tommi Järvenpää                  JyväskKU                                    


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Elsi Konstari                    JämsI                     51,18             
     Rebekka Pöyhönen                 VetU                      53,94             


P15 1500m esteet

T15 1500m esteet
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    5.37,36           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Topi Räsänen                     ViitVie                   145               
     120    125    130    133    136    139    142    145    
     o      -      o      -      -      -      o      o      



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  155               
     145    148    151    155    160    
     xo     o      o      o      xxx    

2)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  151               
     142    145    148    151    155    
     o      -      o      xo     xxx    

     Senni Haapakoski                 SaarijPu                                    


P15 Seiväs
Loppukilpailu


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     315               
     290    300    315    320    
     xo     o      o      xxx    

2)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 270               
     240    260    270    280    
     xo     xxo    xo     xxx    

3)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  260               
     240    260    270    
     o      o      xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  5,02 +1,8          
     4,67   4,59   4,68   4,57   5,02   4,92   
     +1,5   +1,3   +1,3   +0,2   +1,8   +0,3   

2)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  4,73 +0,6          
     4,72   4,59   4,73   4,24   4,56   x      
     +0,8   +0,9   +0,6   -0,7   +0,4          

3)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  4,73 +0,5          
     4,64   x      4,67   4,63   4,70   4,73   
     -1,0                 -0,1   +1,4   +0,5   

4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  4,71 +0,8          
     x      4,71   4,67   x      x      x      
            +0,8   +0,8                        

5)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    4,70 +0,4          
     4,58   4,51   4,50   x      4,57   4,70   
     +3,2   +1,1   +1,4          +2,0   +0,4   

6)   Lotta Perkiö                     SaarijPu                  4,64 +1,2          
     4,06   4,29   4,45   4,57   4,37   4,64   
     +1,2   +0,3   +0,8   +2,1   +1,4   +1,2   

7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  4,53 +0,8          
     x      4,08   4,53   4,47   x      4,42   
            +1,1   +0,8   +0,6          +0,3   

8)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  4,44 -0,6          
     x      x      x      4,44   x      x      
                          -0,6                 

     Iida Rautio                      EspTa                     4,55 +0,3          
     4,48   x      x      4,28   4,28   4,55   
     +1,5                 -0,5   +0,3   +0,3   

     Jonna Romo                       KangasnKa                 4,98 +0,3          
     4,72   4,97   4,84   4,96   4,98   x      
     +0,5   +1,4   +1,5   +2,4   +0,3          

     Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 5,18 +0,2          
     4,53   4,99   4,78   5,05   5,18   5,09   
     -0,7   +1,8   +1,3   +0,4   +0,2   +0,4   



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  4,74 -2,1          
     4,74   4,74   x      x      x      x      
     -2,6   -2,1                               

2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  4,36 -0,8          
     4,36   4,31   x      4,06   4,27   x      
     -0,8   -2,3          -4,6   -1,3          

3)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  4,26 -3,4          
     x      x      x      4,17   4,26   x      
                          -2,0   -3,4          

4)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    2,96 -1,6          
     x      x      2,96   x      2,69   x      
                   -1,6          -3,1          

     Patrik Kinnunen                  SaarijPu                                    


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  11,00 +0,8          
     10,35  x      10,94  10,69  11,00  10,65  
     +0,8          +4,1   +0,9   +0,8   -0,8   

2)   Tommi Sivill                     JyväskKU                  10,15 +0,7          
     10,15  x      -      -      -      -      
     +0,7                                      

3)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  10,10 +0,6          
     10,10  9,61   9,97   9,81   9,70   x      
     +0,6   +0,6   +3,6   +1,0   +0,7          

4)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  10,00 +0,7          
     9,92   9,99   10,00  x      -      -      
     +1,0   +1,1   +0,7                        

5)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    9,82 +1,7          
     9,82   x      x      x      x      x      
     +1,7                                      



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,25 +3,0  10,16 +1,5
     10,16  10,25  9,77   9,94   9,97   10,21  
     +1,5   +3,0   +2,0   +5,0   +3,9   +2,8   

2)   Senni Haapakoski                 SaarijPu                  10,22 +3,8  9,51 +1,3
     9,44   9,51   9,83   9,43   x      10,22  
     +2,6   +1,3   +3,5   +2,8   +4,6   +3,8   

3)   Ella Hyppölä                     KaipVi                    9,14 +3,5  8,70 +1,1
     x      8,70   9,14   -      -      -      
     +2,7   +1,1   +3,5                        



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  12,22             
     12,22  x      x      x      x      10,95  

2)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  9,79              
     x      9,50   9,46   9,65   9,79   9,68   

3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  9,60              
     8,57   8,89   8,89   9,06   8,92   9,60   

4)   Iiris Kuorinki                   ÄänekU                    9,58              
     9,28   9,36   x      8,94   9,41   9,58   

5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  9,15              
     9,10   9,15   x      x      x      8,81   

6)   Sofia Moreno                     PylkönmY                  9,09              
     8,07   8,64   8,47   9,06   9,09   9,05   

7)   Aurora Pollari                   JyväskKU                  7,12              
     6,69   6,86   7,02   6,78   7,12   6,84   

     Senni Ohra-Aho                   KangasnKa                 10,72             
     10,30  10,18  10,26  10,72  x      10,56  



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  14,21             
     13,11  13,24  13,48  13,45  14,21  x      

2)   Topi Räsänen                     ViitVie                   13,48             
     12,89  12,76  13,32  12,65  13,35  13,48  

3)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  12,37             
     12,02  x      x      12,37  11,78  x      

4)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  11,52             
     11,52  x      x      11,30  x      x      

5)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 11,35             
     x      10,65  x      11,35  x      x      



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Topi Räsänen                     ViitVie                   41,63             
     41,49  x      x      41,63  x      x      

2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  38,45             
     x      x      x      x      38,45  x      

3)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 37,65             
     x      33,58  34,88  31,99  32,96  37,65  

4)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  34,99             
     x      32,75  33,19  34,99  32,58  x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    33,93             
     32,17  33,93  32,20  32,81  29,89  29,42  

2)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     30,16             
     27,24  29,20  30,16  25,61  x      26,52  

3)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 27,87             
     x      27,87  27,60  x      x      26,65  



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Eetu Saramäki                    PetäjävPe                 68,92             
     67,69  68,92  63,49  67,22  68,26  66,95  

2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  54,50             
     52,41  54,50  46,32  x      49,18  x      

3)   Lenni Lindholm                   JyväskKU                  34,85             
     34,85  x      x      x      32,66  x      



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Tilda Pimiä                      SaarijPu                  41,83             
     x      41,83  x      41,35  x      x      

2)   Malva Teerijoki                  JyväskKU                  38,96             
     35,48  x      35,42  38,96  x      x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mico Kumpulainen                 PihtipTui                 64,87             
     64,87  61,45  x      -      62,33  63,37  

2)   Topi Räsänen                     ViitVie                   63,44             
     59,41  63,44  58,86  x      61,53  x      

3)   Antto-Ville Heinonen             JyväskKU                  50,20             
     45,78  49,05  x      x      50,07  50,20  

4)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     47,91             
     45,75  46,29  x      45,53  47,37  47,91  

5)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  46,76             
     41,07  43,83  39,67  42,50  46,76  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  38,26             
     35,76  34,29  34,70  35,97  38,26  36,59  

2)   Eerika Siekkinen                 PihtipTui                 37,72             
     37,41  36,90  36,92  37,42  37,72  35,27  

3)   Pinja Heino                      JyväskKU                  34,71             
     34,71  30,63  31,63  29,73  -      -      

4)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     29,36             
     24,79  27,60  29,36  28,67  27,83  27,63  

5)   Aurora Pollari                   JyväskKU                  21,01             
     20,91  17,62  21,01  19,56  19,62  18,46  

     Malva Teerijoki                  JyväskKU                                    
     Moona Heikkinen                  JyväskKU                  25,52             
     19,61  20,44  22,60  24,38  22,48  25,52  

     Pihla Tiihonen                   JyväskKU